25 stycznia 2020 Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

zaścianek Babie Lato

Trasy rowerowe

 Na rowerze przez Puszczę Bolimowską

Trasa 1: Na skróty (trasa rowerowa, ok. 6 km drogami leśnymi. Rajd trwa od 1 do 1,5 godz.)
Trasa rozpoczyna się w Zaścianku Babie Lato. Uczestnicy rowerami jadą przez Uroczysko Chojniak, traktem Budnickim do kładki w wiosce Grabie.  Po przejściu na drugą stronę rzeki, kierują się wzdłuż Rawki (mijając z prawej strony dwa rozlewiska) do punktu widokowego. Stąd ruszają dalej przez las wzdłuż Doliny Grabinki do mostu, a stamtąd prosto do punktu startu. 

Trasa 2: Rezerwat Kopanicha (trasa rowerowa, ok. 10 - 11 km drogami leśnymi. Rajd trwa od 2 do 2,5 godz.)
Trasę rozpoczynamy w Babim Lecie, skąd rowerami przez las docieramy do Rezerwatu Kopanicha. Rezerwat okrążamy od strony zachodniej, aż do drogi prowadzącej do Bud Grabskich. Z Bud Grabskich kierujemy się do Leśniczówki Prochowy Młynek, a stąd przez Dolinę Grabinki docieramy do przeprawy przez rzekę Rawkę w okolicy Zaścianka Babie Lato. 

Trasa 3: Trakt Budnicki  - Tartak Bolimowski (trasa rowerowa, ok. 11 km drogami leśnymi. Rajd trwa od 2 do 2,5 godzin. )
Trasa rozpoczyna się w Zaścianku Babie Lato. Uczestnicy rowerami jadą przez Uroczysko Chojniak, traktem Budnickim do kładki w wiosce Grabie.  Po przejściu na drugą stronę rzeki kierują się w kierunku Leśniczówki Prochowy Młynek. Stąd jadą traktem przez urokliwą Dolinę Grabinki do Leśniczówki Tartak Bolimowski. W drodze powrotnej ze skarpy podziwają meandrującą Rawkę i jej stare odnogi. Po przeprawie na drugą stronę rzeki przez zwalony konar są już praktycznie na miejscu startu.

Trasa 4: Trakt Budnicki - Rawka (trasa rowerowa połączona ze spływem kajakowym. Rajd trwa od 3 do 4,5 godziny.)
Trasa rozpoczyna się w Zaścianku Babie Lato. Uczestnicy rowerami jadą przez Uroczysko Chojniak, traktem Budnickim do kładki w wiosce Grabie. Tu zostawiają rowery i przesiadają się w kajaki. Rzeką Rawką spływają pokonując liczne przeszkody do ZaściankaBabie Lato. Preferowane grupy 10 osobowe.

 

A oto mapa trasy rajdu.Trasa 5: Budy Grabskie - Rawka (trasa rowerowa połączona ze spływem kajakowym. Rajd trwa od 4,5 do 6 godzin.)
Trasa rozpoczyna się w Zaścianku Babie Lato. Uczestnicy rowerami jadą przez kładkę na Rawce w głąb Puszczy do wioski Budy Grabskie. Tu zostawiają rowery i przesiadają się w kajaki. Z tego miejsca spływają do Zaścianka Babie Lato. 

A oto mapa trasy rajdu.


Trasa 6: Wyzwanie Babiego Lata (trasa rowerowa połączona ze spływem kajakowym oraz marszem na orientację. Trasa ok. 10 - 11 km. Rajd trwa od 3 do 5 godzin.)
Trasę rozpoczynamy w Babim Lecie, skąd rowerami przez las docieramy do Rezerwatu Kopanicha. Rezerwat okrążamy od strony zachodniej, aż do drogi prowadzącej do Bud Grabskich. Przy moście w Budach Grabskich Cheap Audemars Piguet Replica zostawiamy rowery i przesiadamy się do kajaków. Kajakami płyniemy do mostku w Grabiach skąd na piechotę wyruszamy wzdłuż rzeki Rawki do Babiego Lata.  Zaścianka Babie Lato. 

powrót