Zwiedzaj okolice Zaścianka Babie Lato

Rezerwacja miejsc piknikowych

obfitują w miejsca cudowne i magiczne. Naszym gościom proponujemy kontakt z żywą, dynamiczną przyrodą. Ale niektórzy chcieliby więcej i jeszcze inaczej. Wówczas dodatkowo organizujemy program krajoznawczy. A możliwości jest mnóstwo.

Coraz więcej turystów interesuje się nie tylko znanymi zabytkami, szukają lokalnych niezwykłości, chcą nawet uczestniczyć w programach miejscowych domów kultury.
Zdobycie takich wiadomości umożliwia Internet.

Zaścianek Babie Lato włączył się ogólnopolski program Turystyka – wspólna sprawa dofinansowywany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (www.tws.org.pl) . Jednym z celów jest propagowanie regionalnych inicjatyw turystyczno-społecznych. Informowanie o atrakcjach turystycznych wykraczających poza jedną firmę turystyczną. Informowanie o wszelkiego typu dobrach i usługach, które uprzyjemniają pobyt w danym regionie.

Najpierw trzeba więcej wiedzieć o Bolimowskim Parku Krajobrazowym i jego rezerwatach: Rzeka Rawka, Kopanicha, Polana Siwica, Ruda Chlebacz. Oto linki do informacji turystycznej >> Ziemia Łódzka oraz do oficjalnej strony >> Parku Bolimowskiego.

Warto zatrzymać się w Bolimowie (Bolimów). Zachęcamy do odwiedzania nie tylko zabytków architektury miejskiej i sakralnej strony  >>> Ziemia Łódzka. Więcej informacji podaje  >> Wikipedia.

Godni polecenia są też ludzie kultywujący rzadkie rzemiosła. Zachęcamy do odwiedzenia:

  1. jednej z niewielu w kraju Odlewnii Żeliwa Bolimów
  2. kuźni kowalstwa artystycznego Edwarda Buczka zawsze serdecznie zaprasza. Oferuje (oprócz produktów) pokazy kowalstwa, a wkrótce i zwiedzanie przydomowego muzeum z zabytkowymi kowalskimi narzędziami www.kowal.bolimow.net.
  3. pracowni garncarskiej, legendy garncarstwa polskiego rodziny Konopczyńskich z 200-letnią tradycją, www.garncarz.com

W sąsiedniej wsi, Joachimów-Mogiły znajduje się >> Cmentarz Żołnierzy Niemieckich obu wojen. W czasie pierwszej wojny światowej to tu po raz pierwszy użyto gazów bojowych. Tu też upamiętniono pomnikiem jedną z ważniejszych bitew Powstania Styczniowego 1863 roku.

Koniecznie trzeba odwiedzić >> Arkadię i Nieborów. Muzeum w Nieborowie i Arkadii, położone między Bolimowem a Łowiczem. Niewątpliwym przeżyciem będzie spacer po romantycznym ogrodzie.

O Łowiczu, o ludowej łowickiej kulturze można dowiedzieć się w >> Muzeum w Łowiczu, słynnym na cały świat >> Skansenie w Maurzycach i w prywatnym >>> Muzeum Ludowym w Sromowie. Łowicz organizuje liczne, liczące się w kraju imprezy kulturalne, o których informuje >> Urząd Miejski.

Z Łowicza do Skierniewic można udać się na pieszą lub rowerową wycieczkę (43 km) pokonując Szlak: Łowicz – Arkadia – Nieborów – Bolimów – Bolimowski Park Krajobrazowy – Skierniewice – Stara Rawa >>> więcej.

Skierniewice są miastem powiatowym dla Bolimowa, a więc i dla naszej posiadłości położonej w Ziemiarach. Skierniewice rozwijają się niezwykle dynamicznie. Przez wiele dni można uczestniczyć w ciekawych przedsięwzięciach kulturalnych, ale także zawędrować od tej strony do Parku Bolimowskiego. Więcej dowiecie się z licznych stron: >>> Ziemia Łódzka,  Wirtualne SkierniewicePortal prywatny Skierniewice.

Sochaczew słynie między innymi z dworów, a zwłaszcza z Żelazowej Woli: Muzeum – Dworek Fryderyka Chopina w Żelazowej WoliMuzeum Fryderyka Chopina. Warto jeszcze wiedzieć, że za parę lat powstanie tu Mazowiecki Port Lotniczy Sochaczew. Szczegółów, nie tylko o kulturalnych wydarzeniach można dowiedzieć się z lokalnych stron: Internetowy serwis Urzędu Miasta w SochaczewieWortal społeczności sochaczewskiej.

Rezerwacja miejsc piknikowych

Przygotowaliśmy dla Was siedem miejsc na imprezy firmowe, rodzinne, towarzyskie. Każde miejsce jest położone w pięknym zakątku Babiego Lata i każde może mieć różne przeznaczenie. Poniżej przedstawiamy koszt wynajęcia poszczególnych miejsc:

  • „MIEJSCÓWKI”: W LENIWYM LASKU W RAMACH BILETU – WEJŚCIÓWKI 5 zł. STÓŁ I ŁAWY
  • MIEJSCE DUŻE OGNISKO + ZADASZENIE + GRILL + ŁAWY I STOŁY + WRZĄTEK + BOISKO DO SIATKÓWKI + BOISKO DO BADMINTONA + ATRAKCJE NA TERENIE BL. 350 ZŁ/10 OS. + 10 ZŁ KAŻDA KOLEJNA OSOBA. OGNISKO DODATKOWO PŁATNE 100 ZŁ
  • STAW + ZADASZENIE + GRILL + ŁAWY I STOŁY + WRZĄTEK + ATRAKCJE NA TERENIE BL. 350 ZŁ/10 OS. + 10 ZŁ. KAŻDA KOLEJNA OSOBA
  • PLAC ZABAW + ZADASZENIE + GRILL + ŁAWY I STOŁY + WRZĄTEK + ATRAKCJE NA TERENI BL. 250 ZŁ/10 OS. + 10 ZŁ KAŻDA KOLEJNA OSOBA
  • STRZECHA + 5 ZADASZEŃ + 2 GRILLE + ŁAWY I STOŁY + WRZĄTEK + ATRAKCJE NA TERENIE BL. 700 ZŁ/10 OS. + 20 ZŁ. KAŻDA KOLEJNA OSOBA
  • ZADASZENIE PRZED BAREM + STOŁY I ŁAWY + GRILL + WRZĄTEK + ATRAKCJE NA TERENIE BL. 250 ZŁ/10 OS. + 10 ZŁ KAŻDA KOLEJNA OSOBA
  • BIWAKOWISKO – MOŻLIWOŚĆ ROZSTAWIENIA NAMIOTU + TOALETA Z PRYSZNICAMI + ATRAKCJE NA TERENIE BL. 15 ZŁ. OD NAMIOTU + 15 ZŁ. OD OSOBY.