17 stycznia 2021 Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

zaścianek Babie Lato

SURVIVAL

 

 

SURVIVAL

…czyli nauka samodzielności i „znajdowania wyjścia z sytuacji bez wyjścia”. To zajęcia prowadzone w trudnych warunkach terenowych, gdzie każdy uczestnik nauczy się: rozpalać ognisko (bez zapałek), zdobyć jedzenie w lesie, zbudować schronienie, posługiwać się mapą, znaleźć i oczyścić wodę, określić kierunki świata. Na naszym survivalu, dzieci XXI wieku zaczerpną inspiracji z przyrody i odkryją w sobie talenty i moce, które na co dzień pozostają ukryte. Zajęcia odbywają się stacjonarnie i w terenie.

SURVIVALOWA PRZYGODA

Są to biegi terenowe, gdzie na trasie czeka uczestników wiele ciekawych przygód podczas których zespół musi wykazać się zgraniem oraz pokonać własne słabości. Za każde zadanie, które grupa wykona dostaje klucz do rozwiązania końcowej zagadki. Liczony jest również czas pokonania trasy.

Oto niektóre rodzaje biegów:

BIEG KOMANDOSA.

POSZUKIWACZE SKARBÓW.

WARSZTATY SURVIVALOWE:

DLA MALUCHÓW – BIEG ODKRYWCÓW:

Przykładowe zadania na trasie:

 

1.      Przeprawa - przeciąganie łodzi przez staw na której znajduje się jeden z uczestników który musi odczytać hasło na przeciwnym brzegu.

2.      Strzelanie -  strzelanie z łuku/wiatrówki do balonów (w balonie znajduje się klucz/hasło).

3.       Skrzynki - wchodzenie po skrzynkach układanych jedna na drugą w celu zdobycia zawieszonego klucza np. na drzewie.

4.       Przeprawa mostem linowym (klucz na końcu mostu).

5.       Pajączek - pokonanie przez zespół pajęczyny zrobionej z liny/sznurka bez jej dotknięcia.

6.      Tratwa - przeprawa na tratwie po lądzie (czyli blat z drzewa i podkładanie okrągłych pali, część drużyny na tratwie podkłada pale, a część przeciąga linę.

7.      Pozyskiwanie wody – rura z dziurami napełniana aż do wypłynięcia piłeczki .

8.      Pozyskiwanie ognia -  zespół dostaje krzesiwo i materiał do rozpalenia ognia i musi w jak najkrótszym czasie rozpalić ogień tak by przepalić linkę z zawieszonym hasłem.

9.      Gumowy most - zespół dostaje opony o jedną mniej niż liczba uczestników podając sobie kolejno opony stają na nich i przemieszczają się po obwodzie odczytując klucz/hasło.

10.  Zaszyfrowana wiadomość - grupa dzielona na dwie części przesyła wiadomość alfabetem morsa.

 

 Program realizować będzie  m.in. przez

 

Stowarzyszenie IRVIN im. CICHOCIEMNYCH

 

 

 

 

powrót
laserpointer